Švietimo mainų paramos fondas

EN

ŠMPF ir JTBA programa

„Besikeičianti Lietuva“ kviečia diskutuoti apie Lietuvą be sienų – tai Lietuva, kuri yra atvira pasauliui, aktyvi ir atsakinga tarptautinėje erdvėje.

 

Penktadienis (09.08):

14.30-15.30 „Europos solidarumo korpusas – kas tai?“
Nauja iniciatyva Europai. Galimybių tarptautinei savanorystei ar apmokamai praktikai Europos Sąjungos šalyse pristatymas.

16.00-17.00 „Prieglobsčio, imigracijos ir integracijos politika Lietuvoje. Kodėl svarbus suaugusiųjų migrantų švietimas“
Atvira ir nuoširdi diskusija apie imigrantus ir kodėl svarbus švietimo vaidmuo imigrantų socialiniame ir kultūriniame integracijos procese. Diskusija su imigrantais ves Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Užsieniečių integracijos programos vadovė Ilma Skuodienė.

17.30-18.30 „Darbotvarkėje – jaunimas: kaip pradėti pokyčius savo rajone“
Struktūrinio dialogo projektų vykdytojai dalinsis pavyzdžiais apie bendradarbiavimą su politikais ir pokyčius, kurių pavyko pasiekti, kad jauniems žmonėms gyventi regione būtų geriau. Pristato: „Erasmus+“ jaunimo srities projektų vykdytojai.

19.00-20.00 „Karjeros planavimas ir karjeros pasirinkimai. Ko bijome ir kodėl svarbu savo karjera rūpintis ne tik renkantis profesiją ar gavus diplomą“
Diskusija apie dinamišką šiandienos darbo rinką, globalios karjeros perspektyvas, festivalio lankytojų bus klausiama jų patirtis darbo rinkoje ir atsakoma patarimais, vyks praktinės užduotys, o diskusiją apibendrins sąveikus „Grįžtamojo ryšio“ žaidimas.

 

Šeštadienis (09.09):

11.00-12.00 „Išmanus mokytojas“ gali ir keičia požiūrį į pamokas ir mokyklą jau šiandien“
Diskusija-eksperimentas, kurio metu vienas iš šiuolaikiškų Lietuvos mokytojų, pakvies įsitraukti į technologiškai pažangią pamoką, kvies diskutuoti apie IKT priemonių taikymą ugdymo procese, STEM ir kitus principus, kels klausimus ar VR ir kitos technologijos yra švietimo ateitis. Diskusiją-eksperimentą pristatys 2016 m. inovatyviausia kalbų mokytoja Staselė Riškienė.

13.00-14.00 „Kur gali nuvesti tarptautinė savanorystė?“
Tarptautinės savanorystės skonį išbandę lietuviai dalinsis patirtimi, kas nutinka su gyvenimu po to, kai apsisprendi išvykti svetur. Kaip po keletą mėnesių trukusio projekto sugrįžusius priima Lietuva? Diskusiją pristato – iš Europos savanorių tarnybos projektų grįžę lietuviai, „Positive Role Models“ tinklo nariai.

14.00-16.00 Pertrauka
Pertraukos metu organizuojami intelektiniai žaidimai ir kitos įtraukios veiklos.

16.00-17.00 „Studijos Lietuvoje – geriausias mano pasirinkimas ir sprendimas“, – sako studentai užsieniečiai
Diskusiją ves Lietuvoje studijuojantys užsienio piliečiai, kurie pasidalins savo patirtimi ir motyvais kodėl pasirinko mūsų šalį. Diskusija vyks debatų forma, užsienio studentai išsakys argumentus UŽ.

16.30-17.30 „Vienas šansas iš milijono – kaip idėja tapo valstybe“ 
(PASTABA: Diskusija viktorina vyks „Atviros Lietuvos“ diskusijų erdvėje)
Sąveiki diskusija-viktorina originaliai pažvelgs į Lietuvos kaip valstybės idėją, jos sukūrimo motyvus, visuomenės švietimo, pilietiškumo ugdymo ir tautinio tapatumo reikšmę dviejų skirtingų šimtmečių – XX a. pradžios ir šių dienų kontekste. Diskusija-viktorina vyks etapais – kiekvienas atsakymas į iškeltą istorinį klausimą apie valstybės raidą pratęs temą kaip diskusijų objektas. Diskusiją-viktoriną apibendrins dalyvių mintys ir vizijos apie ateities Lietuvą. Diskusiją-viktoriną ves Virginijus Savukynas.

18.00-19.00 „Tarptautiniai savanoriai tavo organizacijoje: už ir prieš“
Organizacijos, kuriose savanoriauja užsieniečiai, pasakos apie tai, kokią pridėtinę vertę suteikia tarptautiniai savanoriai ir kokie iššūkiai kyla. Patys užsieniečiai vardys priežastis, dėl kurių atvyko į Lietuvą. Pristato ir tarpusavyje diskutuoja – organizacijų, kuriose pagal Europos savanorių tarnybą savanoriauja užsieniečiai. Patys užsienio savanoriai dalijasi savo patirtimi, įspūdžiais apie Lietuvą ir savanorystę čia.