Kinai Švietimo mainų paramos fondą įvertino už švietimo tarptautiškumo plėtrą
2018-01-25
Sausio 24 dieną Pekine Švietimo mainų paramos fondui buvo įteiktas apdovanojimas už indėlį į švietimo tarptautiškumo plėtrą. Lietuvos organizacija buvo įvertinta vieno didžiausių Kinijoje švietimo leidinio „Studying Abroad Magazine“ organizuotame renginyje „Ateities švietimo perspektyvos“. Apdovanojimus taip pat pelnė švietimo srityje veikiančios organizacijos iš Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Airijos, Suomijos ir kitų šalių. ŠMPF administruoja „Aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtros“ projektą, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.
„Didžiuojamės, kad Lietuva buvo pastebėta ir įvertinta tarp tokių šalių kaip Vokietija, Prancūzija, Kanada ir kitų, kurios turi kur kas ilgesnę dvišalių santykių istoriją su Kinija, nei Lietuva. Šis apdovanojimas įrodo, kad Kinija žvelgia į Lietuvą kaip į perspektyvią šalį bendradarbiauti švietimo srityje“, – sakė apdovanojimą priėmusi Lietuvos Respublikos ambasados Kinijoje patarėja Rasa Bubelienė.
Dideliame renginyje, kuriame dalyvavo Kinijos švietimo, kultūros, visuomenės veikėjai, žiniasklaidos atstovai bei svečiai iš daugybės pasaulio šalių, buvo kalbama apie švietimo ateitį, ir didžiausias dėmesys buvo skirtas švietimo tarptautiškumo plėtrai – renginyje savo patirtimi dalinosi užsienyje studijavę Kinijos piliečiai, buvo pristatomos tarptautinės studijų galimybės.
„Džiugu, kad Kinija nekelia jokių kliūčių savo piliečiams siekti išsilavinimo užsienyje. Daugybė jaunų žmonių pasirenka šį kelią – įgiję tarptautinės patirties, jie dažniausiai grįžta kurti savo ateitį gimtinėje. Tai kultūros dalis. Gyvename globaliame pasaulyje ir jei norime stiprinti mokslo kokybę – turime bendradarbiauti su kitomis šalimis, stiprinti ryšius švietimo srityje“, – tvirtina ambasadorės patarėja R. Bubelienė.
Lietuvos ir Kinijos dvišaliai santykiai intensyvėja įvairiose srityse, taip pat ir švietimo.
„Švietimo mainų paramos fondas, greta kitų ES ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamų iniciatyvų, administruoja valstybinių stipendijų programą, kurios ypatumus ir perspektyvas aptarėme susitikę su Kinijos stipendijų tarybos (angl. Chinese Scholarship Council) atstovais 2016 metais. Rezultatai džiuginantys: 2017 m. iš Kinijos į Lietuvos aukštąsias mokyklas atvyko 30 studentų, t. y. 36 proc. daugiau nei 2016 m., Lietuvos studentai turėjo galimybę klausytis dviejų dėstytojų iš Kinijos paskaitų“, – pasakojo apdovanojimą pelniusio Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.
Lietuva ir Kinija aktyviai bendradarbiauja ir programos „Erasmus+“ kontekste. 2017 metais pagal programą „Erasmus+“ iš Kinijos į Lietuvos aukštąsias mokyklas atvyko 17 studentų ir dėstytojų: tai 42 procentais daugiau nei 2016 metais. Į Kiniją iš Lietuvos aukštųjų mokyklų išvyko 9 studentai ir dėstytojai – tai bemaž dvigubai didesnis skaičius nei 2016 metais.
Švietimo mainų paramos fondas aktyviai siekia, kad vis daugiau kinų atrastų studijų galimybes Lietuvoje – vykstama į tarptautines studijų parodas, glaudžiai bendradarbiaujama su Lietuvos ir Kinijos ambasadomis, žiniasklaidos kanaluose pristatomas Lietuvos aukštasis mokslas. „Dalyvaudami studijų parodose skatiname kinų jaunimą rinktis studijas Lietuvoje ir tikimės, kad studentų bei dėstytojų mainų skaičiai sparčiai augs“, – vylėsi ŠMPF direktorė.