Pokalbis su olimpiete Vaida Žūsinaite, kuri „Bėk su Erasmus+“ komandą į priekį veda jau trečius metus!
2018-05-28
Jau tradicija tapusi programos „Erasmus+“ iniciatyva suburti didžiausią tarptautinę bėgimo komandą vyksta trečiąjį kartą! Šiemet švęsdami atkurtos Lietuvos 100-metį ir kartu minėdami tarptautinių švietimo mainų Lietuvoje 20-metį Švietimo mainų paramos fondas ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra suburs net 600 bėgikų iš daugiau kaip 20 pasaulio šalių, kurie 2018 m. gegužės 27 d. vyksiančio „We run Vilnius“ 5 km bėgimo metu bėgs kaip „Bėk su Erasmus+ 2018“ komanda. Komandą sudarys ne tik šiuo metu Lietuvoje studijuojantys programos „Erasmus+“ studentai iš užsienio, bet taip pat dalyviai iš įvairių Lietuvos švietimo institucijų – nuo ikimokyklinio ugdymo įstaigų iki švietimo organizacijų administracijos darbuotojų ar net šalies senjorų.
„Bėk su Erasmus+“ komandą į priekį jau trečius metus veda gera programos bičiulė, olimpietė ir daugkartinė Lietuvos čempionė, bėgikė Vaida Žūsinaitė. Gegužės mėnesį vykstančiose treniruotėse Vaida komandos bėgikams dalina vertingus patarimus, padeda tobulinti bėgimo techniką ir tinkamai pasiruošti bėgimui.
Nepaisant užimto ir varginančio grafiko, Vaidos optimizmo ir pozityvaus mąstymo gali pavydėti daugelis. Dalinamės trumpu pokalbiu su mūsų komandos trenere.
Vaida, kodėl nusprendei būti profesionalia sportininke? Koks buvo tavo kelias?
Iš tikrųjų tai viskas nutiko savaime. Niekada negalvojau, kad ne tik būsiu profesionali bėgikė, bet dar ir atstovausiu Lietuvą olimpinėse žaidynėse. Tiesiog man patiko sportas, bėgimas, tikslo siekimas ir laikui bėgant maži tikslai atvedė mane prie didesnių. Taip po truputį nejučia ir tapau profesionalia sportininke.
„Bėk su Erasmus+” komandą treniruoji jau trečius metus. Kaip manai, kuo naudinga ši tarptautinė iniciatyva, bėgimo metu viename renginyje kasmet suburbianti tiek daug skirtingų kultūrų žmonių?
Ši iniciatyva parodo ne tik tai, kad aktyvus gyvenimas yra sveikas gyvenimas. Renginys parodo kiek daug skirtingų žmonių dalyvauja „Erasmus+“ programoje. Smagu, kad juos visus vienija dar ir meilė sportui, nesvarbu kokia kalba jie kalbėtų.
Kaip paskatinti jaunus žmones pradėti sportuoti?
Pamatus meilei sportui turi pakloti tėvai, tačiau augant ir formuojantis asmenybei labai didelį vaidmenį atlieka aplinka, mokytojai, dėstytojai ir net draugai. Turime rodyti pavyzdį jaunesniems, juos įkvėpti ir skleisti aktyvaus gyvenimo naudą.
Kaip manai, kas labiausiai vienija „Bėk su Erasmus+”komandą?
Komandą vienija bendras tikslas ir meilė sportui.
Ar kada nors buvo toks atvejis, kai nepaklausei kieno nors duoto patarimo ir paskui gailėjaisi? Koks tai buvo patarimas?
Manau situacijų yra buvę ne viena, tačiau tikriausiai nebuvo labai didelių pasekmių, kad jas prisiminčiau. Nors tiesa, neseniai nepaklausiau mamos ir neužsiklijavau pleistriuko ant kojos, tai batas, kaip ir buvo galima tikėtis, smarkiai nutrynė koją (juokiasi).
Ko palinkėtum mūsų komandos dalyviams?
Tiesiog mėgaukitės bėgimu, per daug savęs nespauskite, o kad būtų įdomiau visada turėkite tikslą, tik pasiekiamą ir ne per didelį.
Praktiniai Vaidos patarimai:
-
Žmonės dažnai sako, kad nori sportuoti, tačiau nežino, nuo ko pradėti, save nuvertina, kompleksuoja dėl per didelio svorio ar kreivų kojų. Bet tiesa ta, kad mūsų galimybės yra be galo didelės, o labai norint puikių rezultatų visada galime pasiekti, kad ir kokios fizinės formos būtumėm.
-
Pradedantiesiems labai svarbu yra pasirūpinti tinkama avalyne. Taip pat svarbu yra bėgioti pamažu, neužsibrėžti neįveikiamo tikslo ir nepervargti. Mažų tikslų pasiekimas motyvuoja!
-
Maistingų medžiagų, baltymų bei angliavandenių turintis maistas yra naudingas visiems – ne tik sportuojantiems. Tačiau kartais galima ir mėsainiu pasilepinti, ypač jei sportuojate ne profesionaliai, o dėl sveikatos. Pajusite kur kas daugiau džiaugsmo, jei nežiūrėsite į sportą fanatiškai.